Infekcija – lai arī operācija tiek izdarīta sterilos apstākļos ar steriliem instrumentiem, pastāv neliela iespēja, ka operācijas laikā vai pēc operācijas brūcē iekļūst baktērijas, kas var izraisīt infekciju. Lai mazinātu šo risku, uzsākot operāciju pacientam vienmēr ievada profilaktisku antibiotiku devu (zāles, kas nogalina baktērijas). Infekcijas risks ir īpaši palielināts pacientiem ar cukura diabētu, samazinātu imunitāti (imūnsupresētiem pacientiem), gados vecākiem pacientiem. Infekcija parasti sāk izpausties 4-6 dienā pēc operācijas, bet var izpausties arī vēlāk. Biežākās infekcijas izpausmes ir paaugstināta temperatūra, apsārtums brūces apvidū, brūces slikta dzīšana, sāpju pieaugums brūces apvidū, izdalījumi no brūces, brūces dzīšanas problēmas.
Nepieciešamība pēc revīzijas operācijas – var rasties punktā Nr. 6 atrunātajos gadījumos, kā arī retāk, saasiņojuma un infekcijas gadījumos.
Neskatoties uz milzīgo progresu medicīnā – gan izpratnē par slimībām gan diagnostikā un ārstēšanā, ir medicīniskas problēmas, kuras ne tikai nav atrisinātas, bet kļūst arvien aktuālākas. Viena no tādām ir muguras sāpes.
Minimāli invazīvu metožu pielietošana mugurkaula ķirurģijā vēl papildus samazina īstermiņa un ilgtermiņa invaliditātes risku pēc operācijas.